skip to Main Content

З Гетсиманії на Голготу (хресна дорога)

1) Роздуми над Божим Словом:
Ув’язнення: Апостол-зрадник привів до Гетсиманії воїнів і вартових храму з факелами. Підійшов до Ісуса і зрадливо Його поцілував. Тоді воїни схопили Ісуса.
Перед Анною: Привели Його до первосвященика Анни. Він Його про багато що питав. Один із сторожі ударив Ісуса в обличчя.
Перед Каяфою: Анна відіслав зв’язаного Ісуса до первосвященика Каяфи. Каяфа сказав: «Заклинаю тебе живим Богом, щоб ти сказав нам, чи ти Христос, Син Божий?» Ісус відповів: «Ти мовив». Первосвященик роздер свою одежу і викрикнув: «Він сказав богохульство». Натовп почав кричати: «Він – винен смерти!» Вони почали плювати Йому в обличчя і бити Його по голові.
Відречення від Христа: Петро сидів біля багаття посеред двору. Там тричі відрікся Христа, став клястися: «Не знаю я цього чоловіка». Коли півень заспівав, він згадав слово, що Ісус був промовив до нього. Вийшов звідти і гірко заплакав.
Перший раз перед Пилатом: Як настав ранок церковна ієрархія привела зв’язаного Ісуса до правителя Пилата. Пилат, вислухавши обидві сторони, сказав: «Я не знаходжу ніякої провини в цій людині.» Церковна ієрархія посилювала психологічний терор. Обіцянками і погрозами змусила державну владу до злочину. Так це є і сьогодні.
Перед Іродом: Пилат відіслав їх з Ісусом до Ірода, щоб він вирішив цю справу.
Вдруге перед Пилатом: Ірод відіслав Ісуса назад до Пилата. Церковна ієрархія вимагала у Пилата, щоб він Ісуса засудив на смерть.
Варавва: Тоді чекав на смерть ненависний злочинець Варавва. На питання Пилата, кого бажають, щоб він відпустив їм, Ісуса чи Варавву, вони вибрали Варавву. Для Ісуса вимагали смерті.
Бичування: Пилат надіявся, що церковна ієрархія заспокоїться жорстоким бичуванням. Тоді він звелів Ісуса бичувати.
Терновий вінець: Тоді воїни вклали Йому на голову терновий вінець, плювали до обличчя, били Його по голові і насміхалися з Нього.
Ecce homo – Ось чоловік!: Збичованого Ісуса з терновим вінцем на голові Пилат вивів до церковної ієрархії і сфанатизованого натовпу. Вони кричали: «Геть, нехай буде розп’ятий!»
Засудження на смерть: Пилат лицемірно умив руки зі словами: «Я невинний в крові цього праведника». І видав Ісуса на смерть.
Ісус бере на себе хрест. Ісусові слова стосуються кожного і завжди: «Зречися себе, візьми свій хрест і йди за мною».
Ісус падає під хрестом. Важкий хрест звалює скатованого Ісуса на землю. І нас хрест придавлює до землі. Потрібно зректися себе і встати.
Ісус зустрічає свою Матір. Ніхто не мав глибшої єдності з Ісусом так, як Його Матір. Вона є Його найвірнішим учнем. Вона є нам взірцем для наслідування.
Симон з Киринеї. Симона примусили нести хрест Ісуса.
Вероніка: Традиція свідчить, що ця жінка подала Господу Ісусові хустину. Це було не тільки співчуття, але й прояв великої відваги.
Друге падіння. Ісус падає під хрестом. І ми часто падаємо. Потрібно знову вставати і продовжувати йти дорогою свого щоденного хреста.
Плачучі жінки: Ісус їх застерігає: «Дочки Єрусалимські, не плачте наді мною, але над собою і над своїми дітьми».
Третє падіння: Останнє падіння було найболючішим. Ісус дає нам приклад, що потрібно вставати. І ми маємо змобілізувати всі душевні і фізичні сили та йти за Ним.
З Ісуса знімають одіж: Ісус прийшов на Голготу. Воїни зірвали з Нього одіж, щоб Його розп’ясти.

2) Цитування Божого слова (5 хв.):
Всі разом повторюємо: «Ісус сказав до своїх учнів: „Коли хтось хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною.» (Мт.16,24)

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):
Всі разом промовимо «Є-го-шу-аа-аа-аа*», а один додає: «Зрікаюся себе і беру свій хрест!»

4) Молитва серцем (5 хв.):
Всі разом взиваємо: «Є-є-го-шу-а-а-а…!» Тепер кажу Ісусові: «Іду за Тобою!»

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top
×Close search
Search