Воскреслий Христос з’явився Своїй матері


1) Роздуми над Божим словом

Про зустріч Воскреслого Христа зі своєю Матір’ю Святе Письмо мовчить. Вона в годину Його смерті стояла під хрестом і духовно разом з Ним увійшла до Його смерті, як Його і наша мати.

Коли мертве тіло Ісуса зняли з хреста, Вона торкалася Його ран не тільки рукою, але й серцем. Потім скатоване тіло поховали в кам’яному гробі. Закінчується п’ятниця і настає ніч. Що переживає кожна земна матір в ніч після похорону свого єдиного улюбленого сина? Глибокий біль у серці. Богородиця у своєму серці зберігає всі Ісусові слова і тепер залишається в Його спасительних словах: «Син Людський буде засуджений, убитий, але на третій день воскресне». Вона знову у великих болях, але з міцною вірою і в тужливому очікуванні пригадує: «Але на третій день воскресне».

Субота – день болю і очікування у великій надії! Марія повністю вірить цьому Божому слову – навіть в цій найважчій пробі, коли всі були пригнічені болем і безнадією! В цьому і для нас – Її другороджених синів і дочок – Марія є прикладом віри і довіри  в Божу обітницю… Закінчується субота, настає ніч – третій день. В який момент це сталося – це не основне. Горниця, в якій перебуває Марія, наповнюється світлом, а посеред світла стоїть Її Син, Ісус. Цей момент великої радості, щастя і миру не можливо передати словами. Ісус тут стоїть і надприроднім світлом проникає усю Її істоту. В глибині душі і духа Марія переживає присутність свого воскреслого Сина – таємницю співвоскресіння. Вона є живим кивотом. В момент воплочення Божого Слова на Неї зійшла повнота благодаті (Лк. 1) і Вона отримала всі необхідні духовні дари для себе і для нас! Тепер Вона знову є новим духовним Єрусалимом, місцем зустрічі і перебування Бога між людьми (Одкр. 21, 10). В цей момент вона усвідомлює не тільки глибоку єдність зі своїм Сином, але водночас дивиться Йому у вічі – Він стоїть тут і з великою любов’ю дивиться на Неї. З Ісусової присутності і без слів випромінює безмежний мир. Вона з глибини серця тихо промовляє: «Є-го-шу-а…».

Коли вранці жінки йшли до гробу, Ісусова Матір з ними не йшла. Жінки бачили ангела, зустрілися з двома юнаками в білих одежах, а потім їх зустрів і сам Ісус.

Св. Письмо, хоч і не говорить про це, однак і не заперечує того, що першій з усіх Ісус з’явився своїй Матері. Навпаки, вважає це очевидним, і так це прийняла Церковна Традиція. Св. Письмо свідчить, що через хрещення і ми беремо участь у Христовій смерті і Його воскресінні (див. Рим 6, 3-5).

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

«Чиста Богородице, втішайся воскресінням Сина твого!». 

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

всі промовимо: «Є-го-шу-аа-аа-аа [*]», а один додає: «Ти через Свою Матір є в мені». 

4) Спів (5 хв.):

співаємо: «Світися, світися, Новий Єрусалиме». В дусі з Марією переживаємо таїнство Її співвоскресіння та зустрічі з Ісусом.

 

_______________________________________________________________

[*] Оригінальна вимова Божого імені, так як його вимовляли сучасники Христа і Діва Марія, звучить «Yehoshuа» – «Єгошуа».

Як з живою вірою призивати Боже Ім’я? При видиху промов склад «Є» і усвідом присутність Бога Отця, при другому видиху – «ГО» усвідом присутність Бога Сина, при третьому – «ШУ» присутність Бога Святого Духа, а при «А» видихни довго, беззвучно. Потім після вдиху знову видихни «А», а потім ще втретє особисто переживи дану правду.

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі:

формат doc ,           формат pdf (версія для друку)