Хрищення вогнем

 

a) вступ – Хрещення вогнем

Ісус сказав: Вогонь прийшов Я кинути на землю, і цього прагну: Хай горить!” (пор. Лк.12,49-50). Про який вогонь тут йдеться? Про вогонь чистої Божої любові – агапе, – що горить тугою за Богом і спасінням безсмертних душ. Про Ісуса сказано: „Він хреститиме вас Святим Духом і вогнем.” (Мт.3,11). Цей очисний вогонь, що також поєднаний зі Святим Духом, вже тут, на землі, спалює бруд нашого егоїзму і грішних залежностей. Хай очищує і наш розум, волю, відчуття, серце, спогади, уяви, плани… Хай вводить нас до повної правди (Бог через вогонь діяв в житті Авраама, Мойсея, Іллі…).

Над апостолами з’явилися вогненні язики. Сам Ісус кинув на землю цей вогонь і хоче, щоб він горів. Далі Він додає: Я не приніс на землю (фальшивий) мир, але розділення. Багато людей гордо відкинуть Боже Царство і твердо виступлять навіть проти членів своєї родини.

Цей вогонь спричинює душевний біль, але очищує душу!

Це Божа воля, щоб вогонь був кинутий і горів. Неприятелі Христа намагаються загасити цей вогонь! Але я хочу, щоб горів – хай горить в мені! Вже горить!

б) 5 хвилин всі повторюємо: „Ісус сказав: Вогонь прийшов Я кинути на землю, і цього прагну: Хай горить!” (пор.Лк.12,49-50).

в) 5хв. всі промовимо: „Ісусе”, а один додає: „І я хочу: хай в мені тепер горить!” Невидимий вогонь тепер в мені спалює силу гріха.

г) 5хв. особисто переживаю цю правду і вірою усвідомлюю реальність: „Вже горить!” Спів або молитва мовами.

Завантажити: Христова смерть і Воскресіння (контемплятивна молитва)