Сім слів з хреста – V слово з хреста: „Елої, Елої, лема савахтані?” (Мр. 15,34)

 

V слово з хреста: «Елої, Елої, лема савахтані?» (Мр. 15,34),

що означає: «Боже мій, Боже мій! Чому ти мене покинув?»

1) Роздуми над Божим словом:

Ісус помирає на хресті. Його тіло повне ран, слідів від ударів, шкіра покрита холодним липким потом. Неможливо знайти жодного положення, яке давало хоча б якесь полегшення. Цвяхи в зап’ястях тиснуть на великі передплічні нерви і важко пошкоджені нерви спричиняють нестерпний біль. Коли Ісус підіймається догори, щоб полегшити ці муки, то повною вагою спирається на цвяхи у стопах. Знову виникають нестерпні болі, коли цвяхи рвуть нерви між кістками ніг. При кожному поруху поновляється кривавлення. Руки вмлівають, сильні приступи корчів починають проходити м’язами, що скорочуються у різких, нестерпних хвилях болю. Спазми стискають чутливі нервові закінчення у м’язах. Ісус ледве може вдихнути повітря в легені, але не може видихнути. Він бореться, щоб піднятися і хоч трохи ще надихнутися. На кінець в легені потрапляє повітря, частково збагачується кров, а спазми трохи зменшуються. Знову з усіх сил Він намагається припіднятися, щоб видихнути і знову набрати життєво необхідний кисень. Ісус проживає безмежно болючі і наростаючі цикли спазмів. При кожному припіднятті Його глибоко зранені плечі роздираються об шорстке дерево хреста. Гарячка піднімається, кожен удар тім’я голови об перекладину впихає тернини щораз глибше і надриває попередні рани.

Зростаюча темрява на Голготі є слабим образом внутрішньої темряви і безутішності, яку тепер переживає Ісус. В цей момент Він бере на себе і саму суть гріха з його наслідками. Він, Агнець Божий, пережив глибину відкинення душі від Бога, суть вічного засудження у пеклі. Демонські сили одержали владу фізично і душевно мучити Божого Сина, а також Його на кінець і вбити.

Є гріхи тіла, а є і гріхи душі, спрямовані проти Першої Божої Заповіді. Це невіра в Бога та ідолопоклонство. Через різні форми магії, віщування і поганські філософії людина звертається до фальшивої духовності. Це фальшива пошана до інших релігій і їх богів – демонів. Приклад: віра в реінкарнацію, віра у забобони, ворожіння, маятник, вроки, зливання воску, пороблення, гороскопи, сонники; окультна медицина: гомеопатія, акупунктура, гіпноз; Рейкі, йога, трансцендентальна і орієнтальна медитація, пов’язана з бойовим мистецтвом, релаксаціями, психологіями і масажами. Плодом є духовна пиха, що відкидає істинного Бога Спасителя і є причиною вічного засудження. Диявол через невіру та ідолопоклонство кидає душі до загибелі. Тому в молитві «Отче наш» просимо Бога Отця: Визволи нас від лукавого – диявола. Апостол нас перестерігає: «Я не хочу, щоб ви були спільниками бісів» (1Кор. 10,20).

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

Усвідомлюю різкі болі від спазмів і душення Ісуса розп’ятого на хресті і всі повторюємо: «Елої, Елої, лема савахтані?» (Мр.15,34).

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

Всі промовимо: «Елої, Елої», а один додає: «Визволи нас від лукавого».

4) Молитва серцем (5 хв.):

В єдності з Ісусом всі взиваємо: «Ее-лоо-її…», а в думці прошу: «Визволи мене від прокляття ідолопоклонства!».

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі:

формат doc ,           формат pdf (версія для друку)