Сім слів з хреста – VІІ слово з хреста: «Отче (Авва), в руки Твої віддаю духа Мого!» (Лк. 23,46)

 

1) Роздуми над Божим словом:

Лк. 23,44-46: «Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години, бо затьмарилось сонце; а й завіса храму роздерлася посередині. Ісус закликав сильним голосом: Отче, у Твої руки віддаю духа Мого! Сказавши це, Він віддав духа».

Мт. 27,51.54: «…земля затряслася, скелі порозпадались. …А сотник і ті, що стерегли з ним Ісуса, бачивши землетрус і те, що сталося, вельми налякалися й мовили: Це справді був Син Божий!».

По смертельно блідому Ісусовому обличчі течуть струмочки крові, яка є щораз темнішою. Лице, повне ран, видовжується. Уста сині і стиснені. Голова схиляється до грудей, в Ісуса перестає битися серце. Він усвідомлює, що є на порозі смерті. З останніх сил спирається на ноги і взиває сильним голосом: «Отче, у Твої руки віддаю духа Мого!». Його пальці, перед тим стиснені, тепер розкрилися і руки безвладно повисли. Коліна похилилися на один бік. Голова безсильно схилилася на груди. Господь Ісус востаннє видихнув. Була третя година пополудню.

Господь Ісус не помер так, як найчастіше помирали розп’яті – від задушення, Він помер від розриву серця. Коли римський воїн підійшов до Ісусового хреста і хотів переконатися, що Ісус насправді мертвий, то проколов Йому копієм правий бік. З пробитого Ісусового боку витекли дві рідини. Найперше згустки крові, а потім плазма. Це була кров і вода, як описує апостол Іван. Густа важко текуча кров повільно стікала лише від власної ваги.

Ісусова смерть була найважчим душевним і духовним боєм на нашій планеті, а водночас у цілому всесвіті. Йшлося про знищення сили гріха, демонської сили.

Свою і нашу життєву програму Ісус виразив у молитві «Отче наш» словами: «Отче, хай буде воля Твоя!».

Апостол запитує: «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть Його хрестилися?» (Рим. 6,3). Хрещення має характер союзу. Ісус віддав за тебе життя – це «ТАК» для тебе з Його боку. Умовою твого «так» є пізнання суті Хрещення і охота помирати для себе.

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

Усвідомлюю вмирання Ісуса і Його смерть та всі повторюємо: «Отче, в руки Твої віддаю духа Мого!».

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

Воля Небесного Отця, щоб я був спасенний. Всі промовимо: «Отче», а один додає: «Нехай буде воля Твоя» (Мт. 6,10).

4) Молитва серцем (5 хв.):

Всі взиваємо: «Аааа … ваа», а в цьому взиванні разом з Ісусовим духом віддаю свого духа в обняття Отця і приймаю будь-який час і спосіб смерті.

 

Хто щиро помолиться сім останніх Христових слів з хреста,

отримає повний відпуст.

Умова – щоб людина була у стані освячуючої Божої ласки

(не мала на сумлінні важкого гріха).

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі:

формат doc ,           формат pdf (версія для друку)